SĂPTĂMÂNA ALTFEL

SĂPTĂMÂNA ALTFEL
ZIUA ACŢIUNI ORA CLASE PARTICIPANTE
LUNI Vizionare documentare geografice 09.00 – 11.00 IX A, X C
Vizită la Muzeul Satului 09.00 – 13.00 IX C, X D
Vizită la Grădina Zoologică 13.00 – 15.00 IX D
Jurnal economic (prezentare ştiri economice actuale; discuţii; dezbateri) 09.00 – 11.00 X B, XI B
Târgul amintirilor (abilităţi economice: vânzare produse – brelocuri, magneţi etc.) 11.00 – 13.00 X B
Fizica în imagini 09.00 – 11.00 XI A
Aranjat sala de clasă 11.00 – 13.00 XI A
Pregătire bacalaureat istorie 10.00 – 12.00 XII C, XII F
Concurs teme religioase: Stilurile arhitecturale 09.00-10.00 XII C
Vizionare film 13.00 – 15.00 XII F
Pregătire bacalaureat biologie 09.00 – 11.00 XII E
MARŢI Vizită la Muzeul Antipa 10.00 – 13.00 IX A
Vizionarea unui film de acţiune 09.00 – 12.00 IX B
Vizită la Muzeul Naţional de Istorie 09.00 – 13.00 IX C
Pregătire bacalaureat engleză 09.00 – 13.00 XII C, D, E, F
Jocuri recreative: şah, rummy, monopoly etc. 09.00 – 11.00 X B, XI B
Concurs: discursuri motivaţionale 11.00 – 13.00 X B
Vizită la Muzeul Simţurilor; patinoar 11.00 – 13.00 X C, X D
Voluntariat. Daruri pentru bătrâni şi copii. 11.00 – 12.00 XI A, XII C
Pregătire bacalaureat istorie 10.00 – 12.00 XII D, XII F
Vizită la spitalul Victor Babeş 09.00 – 10.00 XII E
Pregătire bacalaureat română 09.00 – 10.00 XII C, XII D
MIERCURI Vizionarea unui film de acţiune 09.00 – 11.00 IX A, X C
Vizionare film O scrisoare pierdută de I.L. Caragiale 11.00 – 13.00 IX C
La Cinema – vizionare film 11.00 – 14.00 X B, X D
În parc cu bicicleta 09.00 – 12.00 XI A
Vizionare film 14.00-17.00 XII C, XI B
Activitate ecologică parcul IOR 09.00 – 11.00 XII E
Pregătire bacalaureat limba română 09.00-12.00 XII F
Pregătire bacalaureat română 09.00 – 12.00 XII C, XII D
Pregătire ECDL 12.00 – 13.00 XII D
JOI Vizită la Muzeul Satului 10.00 – 12.00 IX A, IX B
Filme documentare 09.00 – 13.00 IX C
Bowling 11.00 – 13.00 X B, X D
Vizită la Grădina Zoologică 10.00 – 13.00 X C, XI C
Discuţii cu profesorii noştri 09.00 – 12.00 XI A, XI B
Vizită la Grădina Botanică 10.00 – 12.00 XI C
Concurs teme istorice 09.00 – 11.00 XII C, D, E, F
Plimbare în aer liber 11.00 – 13.00 XII C
Pregătire bacalaureat geografie 09.00 – 12.00 XII F
Pregătire bacalaureat biologie 09.00 – 11.00 XII E
Pregătire bacalaureat română 09.00 – 11.00 XII C, XII D
Pregătire ECDL 11.00 – 13.00 XII D
VINERI Plimbare în Parcul Naţional 09.00 – 11.00 IX A, IX B, X C, X D, XI C, XI B,  XII C
Tenis de masă în sala de sport a liceului. 09.00 – 11.00 XI A
Activitate Interact: Un zâmbet, o floare 11.00 – 13.00 IX C, X B, XI A, XII C, XII F
Olimpiada SSU – etapa locală (sâmbătă) 09.00 – 11.00 XI C
Pregătire bacalaureat biologie 09.00 – 11.00 XII E
Pregătire bacalaureat română 11.00 – 13.00 XII E
Pregătire bacalaureat română 09.00 – 12.00 XII C, XII D
Pregătire ECDL 12.00 – 13.00 XII D